Hoppa till huvudinnehåll

Rønnes Hotel Slettestrand

Omgivet av den härliga naturen vid Svinkløv
Gästerna-säger
4.0 /5
Mycket bra
715
Recensioner
Utforska området
Hoppa över sökning
percent-sign
Late Summer Sale
Spara upp till
39% *
från 929:-
icon
Kvalitetstid

Inkl 4-rättersmeny

Minisemester på Nordjylland

Pris per person (pp).
Bokningsavgift per bokning 89 kr.
* De angivna besparingarna baseras på en jämförelse med priserna som finns tillgängliga på hotellets officiella webbplats.

Kundrecensioner

4.0 / 5
Mycket bra (715 Recensioner)
5
4
3
2
1
quote
det var en fin vistelse.
5/5
Birgit lund
quote
Allt var okej
5/5
quote
Ett riktigt mysigt ställe! Bra service!
5/5
quote
Vi kände oss mycket väl omhändertagna. Maten var utmärkt! Man ansträngde sig för att prata engelska eller tyska med oss eller försökte kommunicera på andra sätt. Mycket trevlig personal.
5/5
Karin Fabry
quote
härlig och lugn plats att vara på
5/5
quote
Riktigt god mat och service
5/5
Henrik Schmidt
quote
allt är perfekt, kan absolut rekommenderas till alla
5/5
quote
Vänlig och tillmötesgående personal. Fantastisk matupplevelse. Hotellet ligger utmärkt till för vandringar och utflykter i den vackra naturen där uppe.
5/5
Bjørn Rasmussen
quote
Allt var fint
5/5
quote
det saknas värme i badrummet. allt annat mycket bra
4/5
quote
Allt som allt tyckte vi om stället
4/5
Ann Margrethe Jensen
quote
En härlig plats, men goda upplevelser
4/5
quote
Maten var spännande, servicen vänlig och tillmötesgående. Kan rekommenderas.
4/5
quote
Trevligt ställe
4/5
Søren Birch
quote
Vi var nöjda och kanske kommer vi igen. Vänlig personal, några var mycket leende och hjälpsamma
4/5
quote
Vi hade inte fått information om att vi skulle vara på hotellet för middag klockan 18 i förväg.
4/5
Vibeke Ladefoged Knudsen
quote
Trevlig vistelse och god frukost och middag. Det var många människor, så personalen hade mycket att göra. Trevligt område och har varit där flera gånger.
4/5
Annie Jensen
quote
En bra weekendtur mitt i veckan
4/5
quote
Mycket nöjd med hotellet, städningen och personalen
4/5
quote
En mycket bra bas för utflykter i Nordjylland.
4/5
Egon Christensen
quote
Hotellet lever helt upp till förväntningarna, det är lugnt och mysigt, med en trevlig personal och en vacker natur.
4/5
ingelise pødenphant
quote
Rummet städades inte varje dag
4/5
Hans Elers Koch

Om hotellet

Rønnes Hotel Slettestrand ligger nära Svinkløv Strand och erbjuder en vistelse med trevlig lugn och ro i den vackra naturen runt Vesterhavet. Här har ni en trevlig bas i idylliska omgivningar med många sevärdheter och aktiviteter i närheten. Hotellet är omgivet av åker- och skogsmarker som bjuder in till vandringsturer, vilket gör att hotellet passar perfekt för en aktiv semester. Det är heller inte långt till Fårup Sommerland så det passar också utmärkt för en familjesemester.

Om hotellet

Rønnes Hotel Slettestrand ligger nära Vesterhavet och Svinkløv Strand i det gamle fiskeläget Slettestrand på nordvästra Jylland. Hotellet ligger i en vacker byggnad vilket skapar en idyllisk atmosfär där ni kan slappna av och trivas i de härliga omgivningarna. Endast en kort promenad från hotellet hittar ni också stranden som förutom att vara en av Jyllands bästa badstränder också erbjuder er att uppleva kustfisket.

Oavsett om ni är ute efter en aktiv semester, en semester med hela familjen eller bara en kortare weekendresa hittar ni många spännande sevärdheter och attraktioner i närheten. Ni kan till exempel vandra i Svinkløv Klitplantage eller i området runt Jammerbugten, överraska barnen med ett besök på Fårup Sommerland eller hälsa på djuren på Hjortdal Dyrefarm. Det går att hyra cyklar på hotellet, så ni kan lätt ta er ut och upptäcka omgivningarna.

En av hotellets egna ”attraktioner” är den mysiga restaurangen med tillhörande innergård där köket lägger mycket fokus på kvalitet, smak och användning av säsongens råvaror.  

Det finns gratis parkering och under er vistelse har ni tillgång till gratis trådlöst internet.  

Om rummen

Rønnes Hotel Slettestrand har 63 trevliga rum fördelade på enkel- och dubbelrum. Det är möjligt att få en extrasäng på dubbelrummen. Rummen är cirka 20 kvm stora och har eget badrum med hårtork. Dessutom har rummen en liten sittgrupp, klockradio och TV med danska och utländska kanaler.

Varför resa med Risskov Bilsemester?

icon

Prisvärda hotellbjudanden

Välj bland unika hotellpaket som inkluderar övernattningar, måltider, spa och andra faciliteter som hotellet erbjuder – allt för att göra din vistelse bekväm, avkopplande och minnesvärd.
icon

Exklusiva erbjudanden

Få tillgång till exklusiva erbjudanden, rabatter och kampanjer som inte är tillgängliga via andra plattformar.
icon

Kundtjänst

Risskov Bilsemester erbjuder utmärkt support på det lokala språket för att hjälpa till med eventuella hotellförfrågningar eller problem före, under och efter din resa.
icon

Unika hotellpaket

Risskov Bilsemester erbjuder konkurrenskraftiga priser och frekventa specialerbjudanden, vilket säkerställer att du får bästa möjliga värde för dina pengar.
guy

Behöver du hjälp? Vi är här för att hjälpa dig!

Vi tillhandahåller kundtjänst på det lokala språket för din resa, vilket säkerställer tydlig kommunikation och personlig hjälp varje steg på vägen.