Kör själv till Tyskland och upplev en härlig minisemester eller weekend i centrala Kiel och låt dig förföras av den maritima charmen och hotellets bekvämligheter.
Nordic Hotel Astor är ett modernt hotell som ligger nära färjeterminalerna och endast en fem minuters promenad från centralstationen vid shoppinggatan Holstenstrasse. Den överdådiga frukostbuffén kan avnjutas varje morgon på tionde våningen. Middagen serveras inte på hotellet, utan på en restaurang som ligger ca. 5 minuters promenad från hotellet.
Anländer ni med bil är det möjligt att parkera i ett parkeringshus vid hotellet mot en avgift. Observera att det inte går att åka hiss ända upp till frukostrestaurangen. Den sista våningen nås alltså endast via en trappa. Hotellet erbjuder WiFi.
Alla hotellets rum har bad/dusch och toalett, satellit-TV, minibar, telefon samt gratis kaffe- och tefaciliteter. Alla rum som ingår i våra paket ligger på femte våningen och uppåt. Rummen är små så om ni beställer ett rum med en extrasäng blir ytan att röra sig på mycket liten.
Se fler bilder
© Copyright. Materialet får ej användas utan skriftlig tillåtelse.