Hoppa till huvudinnehåll

Comwell Rebild Bakker

Avslappnande vistelse i en av Danmarks äldsta nationalparker!
Gästerna-säger
4.3 /5
Mycket bra
510
Recensioner
Utforska området
Hoppa över sökning
Spara upp till
11% *
från 2059:-
icon
Classic I.

Inkl 2-rättersmeny

Hotell mitt i naturen

Pris per person (pp).
Bokningsavgift per bokning 89 kr.
Spara upp till
27% *
från 1619:-
icon
Classic II.

Helgerbjudande!

Ankomst på lördagar och söndagar

Pris per person (pp).
Bokningsavgift per bokning 89 kr.
* De angivna besparingarna baseras på en jämförelse med priserna som finns tillgängliga på hotellets officiella webbplats.

Kundrecensioner

4.3 / 5
Mycket bra (510 Recensioner)
5
4
3
2
1
Superhotell, kompetent och trevlig personal, god mat, fina naturupplevelser precis utanför dörren. Allt som allt kan det bara rekommenderas.
5/5
Uteblivet byte av handdukar
5/5
Bent Normann Olsen
Det var en riktigt bra vistelse
5/5
Palle Mølby
En härlig plats, trevliga omgivningar, bra service, härlig simhall.
5/5
Härlig lugn och rofylld vistelse
5/5
ett underbart hotell, fantastisk morgon- och kvällsbuffé. Saknar AC. Hade själv tagit med en fläkt eftersom temperaturen var uppe på 33 grader.
5/5
Gitte
Ett par underbara dagar i den bästa naturen. Härlig mat och perfekt läge.
5/5
Lars Vad
Super fantastisk vistelse
5/5
Anita Meldgaard
Hotellet var bra, det fanns många områden för vistelse och trivsel, området var vackert för utflykter.
5/5
En riktigt bra plats.!😀
5/5
Vi var mycket begeistrade över maten, mycket läcker kvällsbuffé och en fantastisk frukostbuffé !!!
5/5
Fantastisk vistelse i otroligt vackra omgivningar. Riktigt god mat.
5/5
Jørn Müller
Härligt hotell med ett bra läge
5/5
Ole Hedegaard Rasmussen
Fint hotell med trevliga tjejer i receptionen och härlig frukost
4/5
Lone Overgaard
Vi är alltid glada över en vistelse i Rebild Bakker. Det är trevligt att se de nya satsningarna på vistelseområdena. Vi möts alltid av söta och vänliga medarbetare. Vi kommer gärna igen.
4/5
Rummen behöver renoveras. Mattorna luktade "gammalt" och sängarna var otroligt hårda. Personalen var trevlig och maten härlig.
4/5
Kommer gärna igen.
4/5
Bra rum och underbar frukost och kvällsbuffé.
4/5
Kan rekommenderas-superfina omgivningar
4/5
Härlig plats. God mat Rent och snyggt rum Vänlig personal Allt bra med tanke på priset Skulle önska ett kylskåp på rummet
4/5
Härlig vistelse med vacker natur utanför dörren. En underbar kvälls/natt-tystnad. Härlig frukostbuffé med många ekologiska produkter, vilket vi uppskattade mycket. Stort wellnessområde.
4/5
Hans Christian Lyster
Ett härligt ställe, både hotellet och naturen runt omkring.
4/5
Lite tråkigt att baren var stängd på söndag.
4/5
Bonnie Klosterskov

Om hotellet

Naturen, avkoppling och välbefinnande är prioriteringar när du besöker Comwell Rebild Bakker som ligger i Rebild Nationalpark. Naturen här kännetecknas av istidens moränlandskap och så klart Limfjorden. Därför är det som upplagt för att ta på sig bra skor och ge sig ut och röra på sig i naturen med många sjöar och källor tätt inpå. När ni kommer tillbaka efter en innehållsrik dag kan ni passa på att använda hotellets poolområde. Varva ner och låt er skämmas bort.

Om hotellet

Comwell i Rebild Bakker öppnade 1988, mitt i den vackra nationalparken strax söder om Limfjorden. Hotellet har renoverats och uppgraderats flera gånger, senast 2018 då alla rummen renoverades. När ni besöker Comwell Rebild Bakker kommer natur, välbefinnande och aktiviteter att stå i centrum. Hit kan ni åka på semester med vänner, familj eller kollegor och efter dag full av upplevelser kan ni koppla av i poolen, ta en drink i baren eller äta en god middag i restaurangen. Kontakta hotellet för priser och möjligheter. Dessutom går det att spela tennis eller varför inte prova på multibanan? Naturen vid Comwell Rebild Bakker kännetecknas av moränlandskap och naturligtvis Limfjorden. En vistelse på Comwell Rebild Bakker inbjuder därför att ta på löparskorna ge er ut för att uppleva skönheten i naturen med de många sjöarna och källorna i närheten, antingen till fots eller på mountainbike. I receptionen kan ni få en karta över området med mountainbike- och vandringsleder. Den tillmötesgående personalen hjälper gärna till med att visa vägen till de bästa turerna, där ni kan uppleva den vackra och växlande naturen i ert eget tempo.

Det 4-stjärniga hotellet Comwell Rebild bakker ligger inne i Rebild Nationalpark söder om Limfjorden. Hotellets egen restaurang serverar mat med färska och utsökta råvaraor. Menyn ändras varje månad, så det är alltid bäddat för en ny spännande matupplevelse. På hotellet finns dessutom en engelsk pub där ni kan ta en öl på kvällen. Hotellet har ett härligt poolområde med swimmingpool, ångbad, kallbad och bastu. Hotellet har också flera andra aktivitetsmöjligheter som fitnessrum, petanquebanor, pool och biljard, dessutom finns det flera bra jogging- och cykelleder i omgivningarna. Det finns wi-fi.

Om rummen

Alla rummen är ljust inredda med bad och toalett, skrivbord, TV och kassaskåp. Rummen har antingen egen terrass eller altan.

Varför resa med Risskov Bilsemester?

Prisvärda hotellbjudanden

Välj bland unika hotellpaket som inkluderar övernattningar, måltider, spa och andra faciliteter som hotellet erbjuder – allt för att göra din vistelse bekväm, avkopplande och minnesvärd.

Exklusiva erbjudanden

Få tillgång till exklusiva erbjudanden, rabatter och kampanjer som inte är tillgängliga via andra plattformar.

Kundtjänst

Risskov Bilsemester erbjuder utmärkt support på det lokala språket för att hjälpa till med eventuella hotellförfrågningar eller problem före, under och efter din resa.

Unika hotellpaket

Risskov Bilsemester erbjuder konkurrenskraftiga priser och frekventa specialerbjudanden, vilket säkerställer att du får bästa möjliga värde för dina pengar.
Behöver du hjälp? Vi är här för att hjälpa dig!

Behöver du hjälp? Vi är här för att hjälpa dig!

Vi tillhandahåller kundtjänst på det lokala språket för din resa, vilket säkerställer tydlig kommunikation och personlig hjälp varje steg på vägen.